Odberné miesta v Sučanoch

covid Vážení spoluobčania, vzhľadom k množstvu otázok a záujmu o otestovanie sa v našej obci by sme Vám chceli priblížiť problematiku možností antigénového testovania v Sučanoch.
V súčasnosti sa nejedná o celoplošné testovanie/skríning obyvateľstva, pri ktorom nám v minulosti dodávali antigénové testy na počet obyvateľov. Testovanie v obci je momentálne limitované v prvom rade počtom dodaných testov od Okresného úradu ako aj časovými možnosťami testujúceho personálu, najmä zdravotníkov. Je potrebné si uvedomiť, že títo ľudia to vykonávajú mimo svoju prácu, vo svojom voľnom čase a takto to ťahajú už pár týždňov za sebou.
Našou snahou bolo zriadiť trvalé odberné miesto (MOM - v réžii poskytovateľa zdravotnej starostlivosti) v obci Sučany, ako spádovej oblasti pre občanov Sučian a okolitých obcí, kde by ste sa mohli dať otestovať 5 dní v týždni. Z toho dôvodu sme požiadali Ministerstvo zdravotníctva SR o schválenie MOM v Sučanoch. Žiaľ MZ SR našu žiadosť o uzatvorenie zmluvy o spolupráci zamietlo s odôvodnením, že obec nespĺňa podmienky na uzatvorenie zmluvy podľa verejného návrhu, ktorý sa vzťahuje len obce nad 5.000 obyvateľov.
Napriek tomu, že testovanie občanov neprislúcha do kompetencií obcí a že to všetci zúčastnení robíme nad rámec svojej bežnej pracovnej náplne, rozhodli sme sa, že sa budeme snažiť Vám čo najviac uľahčiť fungovanie v práci alebo v škole a poskytneme Vám možnosť otestovania sa v blízkosti Vášho bydliska. Z toho dôvodu obec ako službu svojim občanom otvára v piatok a sobotu jedno dočasné odberné miesto v RKD Sučany. To, či ho budeme vedieť otvoriť aj budúci víkend, Vám dáme vedieť v priebehu nasledujúceho týždňa - podľa toho či dostaneme testy od okresného úradu.
Za pochopenie Vám ďakujeme.

Vážení spoluobčania, vzhľadom k množstvu otázok a záujmu o otestovanie sa v našej obci by sme Vám chceli priblížiť problematiku možností antigénového testovania v Sučanoch.
V súčasnosti sa nejedná o celoplošné testovanie/skríning obyvateľstva, pri ktorom nám v minulosti dodávali antigénové testy na počet obyvateľov. Testovanie v obci je momentálne limitované v prvom rade počtom dodaných testov od Okresného úradu ako aj časovými možnosťami testujúceho personálu, najmä zdravotníkov. Je potrebné si uvedomiť, že títo ľudia to vykonávajú mimo svoju prácu, vo svojom voľnom čase a takto to ťahajú už pár týždňov za sebou.
Našou snahou bolo zriadiť trvalé odberné miesto (MOM - v réžii poskytovateľa zdravotnej starostlivosti) v obci Sučany, ako spádovej oblasti pre občanov Sučian a okolitých obcí, kde by ste sa mohli dať otestovať 5 dní v týždni. Z toho dôvodu sme požiadali Ministerstvo zdravotníctva SR o schválenie MOM v Sučanoch. Žiaľ MZ SR našu žiadosť o uzatvorenie zmluvy o spolupráci zamietlo s odôvodnením, že obec nespĺňa podmienky na uzatvorenie zmluvy podľa verejného návrhu, ktorý sa vzťahuje len obce nad 5.000 obyvateľov.
Napriek tomu, že testovanie občanov neprislúcha do kompetencií obcí a že to všetci zúčastnení robíme nad rámec svojej bežnej pracovnej náplne, rozhodli sme sa, že sa budeme snažiť Vám čo najviac uľahčiť fungovanie v práci alebo v škole a poskytneme Vám možnosť otestovania sa v blízkosti Vášho bydliska. Z toho dôvodu obec ako službu svojim občanom otvára v piatok a sobotu jedno dočasné odberné miesto v RKD Sučany. To, či ho budeme vedieť otvoriť aj budúci víkend, Vám dáme vedieť v priebehu nasledujúceho týždňa - podľa toho či dostaneme testy od okresného úradu.
Za pochopenie Vám ďakujeme.

Vytvorené: 11. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 11. 2. 2021 15:52