Druhá nedeľa v máji - 9. mája 2021 , deň, kedy by si mal každý pripomenúť dôležitosť žien, matiek. Slovo „Mama“ znamená v živote človeka veľmi veľa. Je len jedna, práve tá výnimočná osoba, ktorá pri nás stojí v krásnych, i ťažkých chvíľach. Mama je nám priateľka, bútľavá vŕba, ochranárka, symbolizujúca nádej, pomoc, energiu, útočisko, domov a v neposlednom rade lásku.

Deň matiek 2021

Druhá nedeľa v máji - 9. mája 2021 , deň, kedy by si mal každý pripomenúť dôležitosť žien, matiek.

Milé mamičky!

V každodennom zhone pod tlakom povinností si mnohokrát ani neuvedomujeme, ako sa striedajú dni pracovné i sviatočné. Dnes si opäť pripomíname deň, na ktorý by sme nikdy nemali zabúdať. Je to sviatok našich najdrahších bytostí - Deň matiek. Milé mamičky, je veľa krásnych prirovnaní, ktoré hovoria o tom, prečo sú ženy ženami, matky matkami. Prívlastky pracovitá, starostlivá, trpezlivá, obetavá, láskavá, milujúca, odpúšťajúca a oddaná však nepatria len mamičkám, ale všetkým ženám. Také ste v očiach svojich detí a verím, že aj v očiach vašich manželov. Nie je nič hrejivejšie ako „slnko“ vychádzajúce z milujúceho materinského srdca. Srdcia našich mám sú pre nás záhadou. Kde sa v nich berie toľko citu, lásky, porozumenia, oddanosti, trpezlivosti, sily, obetavosti, starostlivosti a vznešenosti ? Materinskú lásku snáď ani opísať nemožno. Je dobrotivá, je trpezlivá, nemyslí na zlé, trpí pre neprávosti, všetko znáša, vo všetko dúfa a všetko vydrží. Nikdy nezahynie a nedá sa ničím nahradiť. Skúsenosti mnohých generácií dokazujú, že matka je stmeľovateľkou rodiny. Spoločnosť, ktorá jej nevytvorí podmienky, aby mohla túto úlohu plniť, je sama proti sebe. Ohrozuje svoju základnú bunku. Predovšetkým zásluhou matky sa formujú naše vzťahy k životným partnerom a kolegom a napokon aj k celej spoločnosti. Koľko lásky musí skrývať materinské srdce, keď ju vie rozdávať nielen svojim vlastným deťom, ale plným priehrštím ňou zahrnúť aj vnúčatá a nezostane necitlivé ani voči svojmu širokému okoliu. Koľko je v ňom sily, keď je schopné odpúšťať, prekonať nevďak a bojovať až po krajné medze sebaobete. Milujúce srdce matky pomáha pri prvých pádoch a zármutkoch, pri prvých sklamaniach z neopätovaných lások. Až v rokoch dospelosti zvyčajne vieme v plnej miere doceniť hodnotu láskavého materinského slova, pohladenia, nesmiernu dávku trpezlivosti. V dnešnom uponáhľanom svete však úloha ženy - matky dostáva nový rozmer. Moderná žena je plne vtiahnutá do vĺn spoločenského diania a rovnakým dielom ako muž sa podieľa na materiálnom zabezpečení rodiny, no zároveň plní i nenahraditeľnú úlohu matky. Navyše v podmienkach, keď na naše deti číha množstvo nástrah, ktoré sme my nepoznali.

Milé mamy, staré mamy , babky!

Aj napriek pretrvávajúcej situácii, ktorá nám nedovoľuje spoločne osláviť Váš sviatok, myslíme na Vás a v mene lásky, ktorú preukazujete svojim deťom a v mene lásky, ktorú vám deti opätujú, vám úprimne blahoželáme k vášmu sviatku a želáme vám veľa lásky, trpezlivosti, porozumenia a materinskej nežnosti, ktoré v rodine rozdávate.

Ďakujeme vám za vaše ľudské vlastnosti, ktoré sú jedinečné práve pre matky. Úprimná vďaka a úcta nech poteší srdce každej z vás.

Blahoželáme vám  a ďakujeme  úprimným srdcom .

Prajeme Vám krásnu sviatočnú nedeľu venovanú matkám.

Poďakovanie mame

A tak darujem ti bozk mami za to, že si ma porodila

za to, že životom ma oddane vodila

za to, že si moje dni smútku pochopila