Sučany - Zjednodušená verzia stránok

AKTUALITY - Oceňovanie darcov krvi

Oceňovanie darcov krvi

Krv je najvzácnejšia tekutina na svete, ktorú nie je možné ničím iným nahradiť. Jediným a výlučným zdrojom tejto tekutiny je človek – darca krvi. Každý, kto krv daruje si zaslúži pozornosť verejnosti. O to viac tí, ktorí najvzácnejšiu tekutinu darujú pravidelne. Slovenský Červený kríž oceňuje za bezpríspevkové darovanie krvi podľa počtu odberov darcov krvi plaketami profesora Dr. Jana Janského a Kňazovického medailou. Naša obec sa rozhodla rovnako ako Slovenský Červený kríž uctiť si našich občanov, ktorí pravidelne darujú krv a v roku 2023 boli ocenení zlatou plaketou Prof. MUDr. Jána Janského alebo diamantovou plaketou Prof. MUDr. Jána Janského alebo Kňazovického medailou. Ocenenie je obcou Sučany udeľované na základe VZN č. 2/2017 o verejných oceneniach obce Sučany, a to :

• Ocenenie obce Sučany občanovi obce, ktorý bezpríspevkovo daroval krv a získal zlatú plaketu Prof. MUDr. Jána Janského, pričom s udelením ceny je spojený finančný alebo vecný dar do výšky 100,- €
  • Cena obce Sučany občanovi obce, ktorý bezpríspevkovo daroval krv a získal diamantovú plaketu Prof. MUDr. Jána Janského, pričom s udelením ceny je spojený finančný alebo vecný dar do výšky 200,- €
  • Cena obce Sučany občanovi obce, ktorý bezpríspevkovo daroval krv a získal Kňazovického medailu, pričom s udelením ceny je spojený finančný alebo vecný dar do výšky 300,- €.

Prosíme preto občanov, ktorí boli v roku 2023 boli ocenení zlatou plaketou Prof. MUDr. Jána Janského alebo diamantovou plaketou Prof. MUDr. Jána Janského alebo Kňazovického medailou, aby sa do 5.4.2024 prihlásili na obecnom úrade Sučany (Kontakt: Ing. Marta Bobčeková, socialne@sucany.sk, 0910 929 305).

Tí občania, ktorí doteraz neboli darovať krv, môžu tak urobiť napr. v odbernom centre NTS SR Martin, Priehradka 18A, 036 01 Martin. Bližšie informácie o podmienkach darovania krvi, stave zásob krvi ako aj o možnosti rezervácie termínu darovania krvi nájdete na web stránke Národnej transfúznej služby SR www.ntssr.sk

Dátum vloženia: 26. 2. 2024 9:17
Dátum poslednej aktualizácie: 6. 3. 2024 16:11