Sčítanie obyvateľov 2021

Sčítanie obyvateľov 2021 Do dnešného dňa 01.03.2021 sa v našej obci Sučany sčítalo 51,00 % obyvateľov.

Vážení občania,

oznamujeme Vám, že od 15. februára 2021 začalo Sčítanie obyvateľov 2021. Sčítať sa dokážete sami elektronicky z pohodlia Vášho domova. Na sčítanie postačí mobil, tablet, notebook alebo PC. Sčítací formulár nájdete na stránke www.scitanie.sk, pričom vyplnenie formulára Vám zaberie približne 10 minút. Sčítať sa môžete aj pomocou mobilnej aplikácie.

Ak sa nemôžete sčítať sami, poproste blízku osobu alebo rodinného príslušníka, aby Vám pomohli so sčítaním sa. V prípade otázok zavolajte na obecný úrad na telefónne číslo 0911 286 928 ,043/4293 452  alebo na call centrum 02/20924919.

Obyvatelia, ktorí sa nemôžu alebo nevedia samosčítať  v termíne od 15.2.2021-31.3.2021, môžu sa sčítať pomocou asistovaného sčítania, ktorý by  sa mal realizovať v termíne od 1. apríla do 31. októbra 2021.  Asistované sčítanie znamená, že buď obyvateľ navštívi kontaktné miesto zriadené obcou, kde ho sčíta stacionárny asistent alebo môže telefonicky požiadať o mobilného asistenta, ktorý ho navštívi doma a sčíta ho.

Info o stave sčítania Vám prinesieme každý pondelok.

Prínos sčítania

Sčítanie obyvateľov, domov a bytov ako jediné zisťovanie umožňuje zapojenie všetkých obyvateľov SR. Prináša po desiatich rokoch komplexný pohľad na to ako sa Slovenská republika a jej obyvatelia za desať rokov zmenili a má veľký význam pre podporu rozhodovania, čo môže posunúť Slovensko vpred.

Sčítanie prinesie nenahraditeľné informácie o stave spoločnosti, o jej demografických, sociálno-ekonomických a kultúrnych štruktúrach, o domácnostiach obyvateľov a ich bývaní. Mnohé zo zisťovaných údajov v sčítaní obyvateľov, domov a bytov sú jedinečné a nie je možné ich v rovnakom rozsahu získať z iných zdrojov.

Vopred ďakujeme všetkým obyvateľom za spoluprácu.

Vytvorené: 1. 3. 2021
Posledná aktualizácia: 8. 3. 2021 9:37