Oznam

Oznam 11. apríla 2021 si pripomíname 76. výročie oslobodenia obce Sučany , ktoré bolo 11.apríla 1945. Toto oslobodenie bolo vykúpením z trápenia, ktoré museli dennodenne zažívať obyvatelia obce, ale i celej krajiny, počas celej druhej svetovej vojny, ktorá trvala od roku 1939 až do roku 1945.

Vážení občania ,

11. apríla 2021 si pripomíname 76. výročie oslobodenia  obce Sučany , ktoré bolo  11.apríla 1945. Toto oslobodenie bolo vykúpením z trápenia, ktoré museli dennodenne zažívať obyvatelia obce, ale i celej krajiny, počas celej druhej svetovej vojny, ktorá trvala od roku 1939 až do roku 1945. Počas tohto obdobia prišlo o život veľa ľudí, boli zmarené mnohé sny, nádeje a túžby.

Je nesmierne dôležité, aby sme   my, generácie, ktoré sme vojnu nezažili, nezabúdali na dôležité udalosti v našich dejinách a aby sme si ich ctili. Takouto udalosťou je aj oslobodenie našej obce Sučany.

Vzhľadom na situáciu a opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR  sa pietny akt s kultúrnym programom neuskutoční.

Padlých si uctí starosta obce a predseda SZPB  položením venca a zapálením sviec.

Ďakujeme všetkým, ktorí si našich padlých uctia tichou spomienkou.

Vytvorené: 6. 4. 2021
Posledná aktualizácia: 6. 4. 2021 14:53