Informácia

Informácia Informácia o možnosti zabezpečenia si rúška

Informácia o možnosti zabezpečenia si rúška

V súvislosti s prevenciou voči šíreniu ochorenia koronavírus (COVID 19) je stále častejšie vyžadované použitie hygienického rúška. V čase vyhlásenej mimoriadnej situácie bez rúška nie je možné cestovať, ani vkročiť do úradov či iných inštitúcií.

Keďže hygienické rúška je problém zakúpiť, Obec Sučany sa v spolupráci s dobrovoľníkmi a priemyselnými podnikmi v obci snaží pomôcť zabezpečiť seniorom vo veku 70 rokov a viac ako aj osobám s ŤZP s trvalým pobytom v Sučanoch hygienické rúška, ktoré sú z bavlnenej látky, t.j. sú použiteľné opakovane.

Oznamujeme seniorom vo veku 70 rokov a viac a osobám s ŤZP s trvalým pobytom na území obce Sučany, ktorí si doteraz nedokázali zabezpečiť hygienické rúško, aby nás kontaktovali

v pracovných dňoch v predpoludňajších hodinách
na telefónnych číslach:

043/4241010 (sekretariát)

043/4241017 (matrika)

043/4241016 (referát kultúry)

kde si ich požiadavku poznačíme, pokúsime sa ich potrebu uspokojiť a dohodneme termín a miesto vydania rúška.

Rúško je potrebné pred použitím (ako aj následne každý deň) preprať a prežehliť.

Upozorňujeme občanov, že obec nemá k dispozícii rúško pre každého. Vyzývame tých, ktorí si už rúška zabezpečili, aby uprednostnili tých spoluobčanov, ktorým nemal kto pomôcť a nevedia si sami rúško obstarať!

Vytvorené: 23. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 23. 3. 2020 10:49