Akvizíciu knižničného fondu 2023 v Obecnej knižnici v Sučanoch

Typ: ostatné
Akvizíciu knižničného fondu 2023 v Obecnej knižnici v Sučanoch Obecná knižnica v Sučanoch sa aj v roku 2023 zapojila do výzvy z Fondu na podporu umenia o získanie finančných prostriedkov na realizáciu projektu Obnova knižničného fondu. Tento projekt nám umožnil doplniť knižničný fond obecnej knižnice o nové knižné tituly v celkovej hodnote 1200 EUR.

V roku 2023 sme z dotácie Fondu na podporu umenia zakúpili celkovo 155 knižných titulov  z toho 77 titulov z beletrie pre dospelých, 28 titulov z odbornej literatúry pre dospelých, 41 titulov z beletrie pre deti a 9 titulov z odbornej literatúry pre deti.

V našej knižnici sa snažíme zabezpečiť taký knižničný fond, ktorý dokáže uspokojiť potreby našich čitateľov rôznych vekových skupín, či už ide o deti v predškolskom a školskom veku,  osôb v produktívnom veku ako aj starších čitateľov so širokým spektrom záujmov a požiadaviek.

Pri kúpe novej literatúry chceme potešiť milovníkov detektívnych, historických, romantických  románov, na svoje si prídu aj  čitatelia príbehov podľa skutočných udalostí, populárno-náučnej literatúru ako aj literatúry z oblasti spoločenských a prírodných vied. Pre deti a mládež sme zabezpečili knižné tituly z  oblastí poznania, vedy,   prírody, dejín a geografie. V detskej beletrii sme doplnili staré známe série a objavíme aj nové, nemenej populárne.

„ Akvizíciu knižničného fondu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia “

Vytvorené: 9. 2. 2024
Posledná aktualizácia: 9. 2. 2024 9:21